Nuvilnijo, nulingavo Metai tekini…

Nuvilnijo, nulingavo Metai tekini…

Ar galėjo prieš 60 metų Kauno Nemuno ir Neries santakoje sukurto stadiono iniciatoriai, švęsdami Lietuvos tautinio Olimpinio judėjimo 100-sias metines ir minėdami „Olimpinę dieną 2024“, sulaukti tokios gražios bei pakilios šventinės nuotaikos, matydami į jų sukurtą stadioną atvykstančius sportininkus?.. 

Pirmieji stadiono takeliuose pasirodė jauniausi, daugiausiai vilčių teikiantys darželinukai, ne tik pasidabinę įspūdinga sportine apranga, bet ir tikintys, kad paūgėję galės papildyti olimpiečių būrius. Jiems įkandin sekė moksleivija ir garbūs senoliai. Visiems atvykusiems galvoje sukosi viena mintis: šiame nuostabiame, dar gilioje senovėje mums dovanotame gamtos kampelyje, kadaise gimė ir užaugo Lietuvos valstybė, kuri per ilgus šimtmečius ne tik savo kūrybiniais darbais, bet ir sporto laimėjimais išgarsino savo vardą pasaulyje.

Be to, šios šventės metu buvo galima pamatyti besipuikuojantį plakatą, kuriame pasakojama, kaip dar prieš gerus šešis dešimtmečius čia miesto jaunimo organizacijų buvo pradėtas kurti Kauno Nemuno ir Neries Santakos stadionas, o po įkūrimo jis buvo perduotas Darbo rezervų sporto draugijai, kuri jį eksploatavo dvidešimt penkerius metus. Pirmasis šio stadiono šeimininkas buvo Jėzuitų gimnazijos kūno kultūros mokytojas Vladas Danilevičius, o vėliau jį pakeitė Aleksandras Aničiukas. Jie abu išaugino ne vieną dešimtį garsių futbolininkų. 1971 m. čia įsikūrusi Rimanto Markelio vadovaujama lengvosios atletikos mokykla šiame stadione užaugino ne vieną garsų lengvaatletį. 

Šiandien malonu ir tai, kad miesto savivaldybė šiam nuostabiam gamtos kampeliui skiria daug dėmesio tvarkant ir prižiūrint ne tik jo aplinką, bet ir futbolo aikštę bei bėgimo takus. Todėl šiandien atvykę visų amžiaus grupių ir net negalią turintys sportininkai galėjo ne tik patys sportuoti tiek futbolo aikštėje, tiek bėgimo takuose, bet ir savo pasirodymais pamaloninti atvykusį gausų būrį svečių bei žiūrovų. 

Mus aplankė garbūs svečiai:  LTOK Olimpinio komiteto viceprezidentė Lilija Vanagienė, miesto tarybos narys Gediminas Vasiliauskas ir daugelis kitų sporto srities atstovų. Susirinkusius svečius džiugino Olimpinės mylios ir Olimpinės myliukės bėgimas, darželinukų atliekami jų kūno kultūros mokytojų parengti sportiniai pratimai, įspūdingas Joanos Bartaškienės vadovaujamo ritminės gimnastikos 46 moterų pasirodymas, nepakartojami Kauno sporto veteranų vokalinio instrumentinio ansamblio „Ąžuolynas“, vadovaujamo Vinco Biliūno, atliekami muzikos kūriniai. 

Tad ne tik gausi, bet ir turininga šventės programa neprailgo, buvo lydima plojimų ir svečių susižavėjimu. Ko ne visi didžiausią džiaugsmą patyrė, kai už puikius pasirodymus buvo pradėti teikti šventės organizatorių įsteigti apdovanojimai. Visų pirma, beveik kiekvienam šventės sportinėje programoje dalyvavusiam dalyviui buvo įteikta daili, spalvinga, olimpiniais žiedais ir LTOK judėjimo šimtmečiui skirta heraldika ir devizu puošta Olimpinė ugnelė – į kiekvieno širdelę, – vėliavėlė, o pagrindiniams šventės programos rengėjams buvo įteikti aukso medaliai, kuriais vėliau pasidabino ne tik šios šventės kūrėjai bei organizatoriai, bet ir garbūs jos svečiai. 

Skambant muzikiniams akordams ir audringiems plojimams jaunieji šventės dalyviai buvo pamaloninti ne tik nuostabiomis, bet ir saldžiomis UAB „Naujojo Nevėžio“ dovanėlėmis. Tad gražiai ir pakiliai LTOK Kauno apskrities taryba išlydėdama senuosius Lietuvos tautinio Olimpinio judėjimo 100-uosius metus, su gera ir pakilia nuotaika žvelgs į gal kiek ir neramią, bet viltingą ateitį.

Pranas Majauskas

Akimirkos iš renginio

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *