30-ąjį kartą buvo paminėtas Baltijos kelio Vilnius–Ryga–Talinas bėgimas

30-ąjį kartą buvo paminėtas Baltijos kelio Vilnius–Ryga–Talinas bėgimas

1990 m. minint Baltijos kelio metines, Lietuvos bėgimo asociacijos pirmininkas Romas Bernotas sumanė ir įgyvendino Baltijos kelio Vilnius–Ryga–Talinas bėgimą. Tą kartą būtų buvę sunku patikėti, kad mes po trisdešimties metų vėliai susitiksime Baltijos kelio 105-ame kilometre ties Šilų gyvenviete prie 400 m senumo ąžuolo, kur tą kartą, 1989 m. rugpjūčio 23 d., vykstant Baltijos kelio akcijai ir dalyvaujant tūkstantinei žmonių miniai, buvo atidengtas ir parapijos kunigo pašventintas koplytstulpis, skirtas sportininkams, žuvusiems nuo Raudonojo ir Rudojo genocido. Ir šį kartą tradiciškai Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos vadovo Vidmanto Dobrovolsko vykdomas daugiau nei 600 km ilgio bėgimas buvo gražiai suorganizuotas, jame dalyvavo 32 bėgikai, kurie buvo lydimi ne tik kelių inspekcijos pareigūnų, bet ir sportininkų neįgaliojo vežimėliuose. Kaip ir kiekvienais metais legendinio ąžuolo, kur stovi koplytstulpis ir auga graži 50-ies ąžuoliukų giraitė, teritorija buvo ne tik gražiai papuošta, bet ir pastatyti du nameliai svečiams nuo lietaus apsisaugoti. Bėgikų pasitikti atvyko ne tik Šilų gyvenvietės bendruomenės, Raguvos seniūnijos ir bendruomenės atstovai, Panevėžio rajono savivaldybės švietimo skyriaus vedėjas, bet kaip ir kasmet Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities tarybos atstovai. Šventė graži ne tik sportininkais, sporto veteranais, bet ir vokaliniu instrumentiniu ansambliu, kuriam vadovauja buvęs garsus tinklininkas Vincas Biliūnas, šiuo metu einantis meno vadovo pareigas. Ansamblis šiam renginiui parengė ne tik skambią muziką, bet ir dainas, kurias dovanojo ne tik bėgikams, bet ir visiems renginio dalyviams.

Prie legendinio ąžuolo ir koplytstulpio esančios ąžuolų giraitės teritorija buvo gražiai papuošta, skambėjo graži, pakili muzika, visi nekantriai laukė atbėgančių bėgikų. Kaip visuomet, pasirodžius kelių policijos signaliniams švyturėliams, visi išvydo pirmuosius bėgikus, kurie, pasiekę ąžuolų giraitės teritoriją nuo autostrados, pasuko giraitės link prie koplytstulpio. Bėgikai buvo sutikti ne tik audringais plojimais, skambant muzikai, bet ir gražiai Panevėžio rajono savivaldybės švietimo skyriaus vedėjo, Raguvos seniūno, Šilų bendruomenės pirmininkės Reginos Tarulienės pasveikinti ir apdovanoti padėkos raštais, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities tarybos pirmininko Prano Majausko pasveikinti ir apdovanoti Jubiliejiniais Baltijos kelio 31-osioms metinėms skirtais medaliais. Bėgimo dalyvių vardu už skirtą dėmesį ir gražų sutikimą bei pagarbą bėgikams padėkojo ir įteikė atminimo medalius Lietuvos bėgimo mylėtojų asociacijos pirmininkas V. Dobrovolskas.

Po iškilmingo sutikimo visi bėgimo dalyviai buvo pakviesti trumpam pailsėti, pasivaišinti arbata ir po keleto minučių buvo palydėti į tolimą kelią. Išlydėjus bėgikus, šį kartą kaip niekada gražią, skambią meninę programą buvo parengę Šilų ir Raguvos bendruomenių meno kolektyvai. Raguvos ir Šilų mokyklų kūno kultūros mokytojai parengė įdomią sportinę programą vaikams, kurios dalyviai LTOK Kauno apskrities tarybos buvo apdovanoti ,,Būsimojo olimpiečio”diplomiukais ir medaliais. Po gražios turiningos tiek bėgikų iškilmingo sutikimo ir palydų, tiek pačios šventės, skirtos, Baltijos kelio bėgimui Vilnius–Ryga–Talinas 30-mečiui paminėti programos, visi laimingi, su gera nuotaika išvyko į namus.

Pranas Majauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *