Nepaisant užsitęsusio karantino ir toliau puoselėjama nuoširdi ilgametė draugystė

Nepaisant užsitęsusio karantino ir toliau puoselėjama nuoširdi ilgametė draugystė

Dar 1985 m., Kaune įkūrus sporto veteranų „Ąžuolyno“ klubą, buvo pradėta rūpintis sporto veteranais, kurie, sulaukę gilios senatvės, netekę sveikatos, o neretai ir artimųjų, likdavo vieniši, be jokios paramos ir dėmesio. Kauno sporto komiteto iniciatyva buvo pradėta ieškoti galimybių juos ne tik apgyvendinti, bet ir visokeriopai jiems padėti. Apkeliavus Lietuvą ir aplankius Rumšiškių parapijos, Druskininkų ir daugelį kitų globos bei privačių slaugos namų, galiausiai buvo aplankyti ir Prienų senelių globos namai. Tąkart mums tik čia su Prienų globos namų direktore Angele Bajoriene pavyko susitarti dėl naujų namų, o tiksliau dėl naujo korpuso, skirto sporto veteranams, kuris būtų statomas būtent prie Prienų slaugos namų. Gerų žmonių ir organizacijų dėka mums pavyko ne tik gauti žemės sklypą, parengti projektą, bet ir 2006 m. atidaryti naujus Lietuvos sporto veteranams skirtus namus.

Tą kartą mes turėjome visas sąlygas ten palydėti nelaimėje atsidūrusius visos Lietuvos sporto veteranus. Šiandien sunku nupasakoti, koks tai buvo džiaugsmas. Ten spėjo pagyventi vienas garsiausių Lietuvos, dar prieškario laikų, dviratininkų Antanas Juodžbalis su žmona, buvusia irkluotoja, garsioji Lietuvos rankinio legenda Justė Kirvėlaitytė, Lietuvos sunkiaatlečių Tėvas – treneris Algimantas Pėža ne tik su žmona, bet čia ir šiuo metu gyvena jo sūnus Žilvinas, baigęs mokslus, dirbęs atsakingą darbą, tačiau susirgęs sunkia liga, ir daugelis kitų buvusių sportininkų, trenerių bei sporto organizatorių. Pradžioje šiuos namus labiausiai globojo Sporto veteranų klubas „Ąžuolynas“, o vėliau į šį kilnų darbą įsijungė ir LTOK Kauno apskrities taryba, kuri visomis išgalėmis padeda spręsti visus klausimus dėl mūsų senolių globos.

Didelė netektis mūsų sporto veteranams buvo 2006 m. Apskrities tarybų panaikinimas. Dabar patekti į minėtus namus galima tik bendra tvarka, dėl to sporto veteranų skaičius žymiai sumažėjo ir šiuo metu čia jų gyvena tik keturi, o kažkada čia galėjo apsigyventi 84 sporto veteranai.

Mes su „Ąžuolyno“ klubo nariu, buvusiu Kauno m. sveikatos skyriaus vedėju Algimantu Rimdeika aplankėme Prienų globos namus, kartu atsivežėme Lietuvos sporto muziejaus „Gilių“ vokalinį ansamblį, kuriam anksčiau vadovavo Benediktas Mačianskas, o dabar meno vadovo pareigas užima Arūnas Šalčius. Pilnos pilnutėlės mūsų laukusių gyventojų salės, buvome šiltai ir nuoširdžiai ne tik sutikti, bet ir priimti. Iš pradžių auditorija atidžiai klausėsi dainų, o nuskambėjus keletui gražių lyrinių dainų, ėmė dainuoti ir ploti visa salė. Antsambliui atlikus per dvidešimtį nuostabių dainų, nuaidėjus nuostabiems sveikinimo ir padėkos žodžiams, sunkiausia buvo baigti nuostabią mūsų ilgametės draugystės šventę. Mes padėkojome ne tik šių namų direktorei ir visai globos namų bendruomenei, bet ir įteikėme kuklias dovanėles ten gyvenantiems veteranams: vienai iškiliausių Lietuvos tinklininkių, vėliau tinklinio trenerei ir sporto mokyklos direktoriaus pavaduotojai Zitai Jankienei, daugkartiniam Lietuvos imtynių čempionui Sauliui Survilai, buvusiam Lietuvos bokso čempionui Jonui Jucevičiui bei buvusiam sunkiaatlečiui Žilvinui Pėžai. Atsisveikinome su viltimi, kad dar baigiantis šiems metams mes susitiksime vėliai.

Pranas Majauskas

Akimirkos iš 2021 m. rugpjūčio 16 d. apsilankymo Prienų globos namuose

Akimirkos iš ankstesnių apsilankymų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *