ATEITIS Kaip buvo, taip daugiau jau niekada nebus

ATEITIS Kaip buvo, taip daugiau jau niekada nebus

Jonas Guzavičius, Lietuvos pramonininkų konfederacijos viceprezidentas, Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas, UAB „Kauno liftai“ generalinis direktorius, dalinasi mintimis.

Gerbiamas viceprezidente, kaip galima būtų apibūdinti dabartinius laikus?

Esu tikras, kad kiekvienas žmogus galėtų apibūdinti juos skirtingai, bet, mano akimis, apibendrinantis žodis galėtų būtų nežinomybė. Tokiais atvejais dažnai laukiama kokių nors pranašų ar ypatingų žinių. Deja, iš patirties žinome, kad, pavyzdžiui, Tarybų Sąjungos, kaip valstybės, suirimą bei kitus svarbius tarptautinius įvykius ne tik pasaulyje, bet ir konkrečiai Lietuvoje, iš anksto numatyti yra labai sunku. Pamėginkime pasidžiaugti, kad šiuo metu mūsų valstybė ir visuomenė išgyvena svarbias įsiklausymo ir supratimo akimirkas. Sulaukėme gražių darbų iš medicinos darbuotojų, kai kurių valdininkų, teisėsaugos institucijų ir apskritai daugeliui reikalingas paslaugas teikiančių žmonių. Padėkokime jiems už tai ir tikėkimės, kad tai tęsis ir ateityje.

Gerbiamas direktoriau, įmonėms ir jų darbuotojams aktualus klausymas yra verslo galimybių prognozė. Ką galima būtų pasakyti atsakant į tai?

Akivaizdu, kad visuomeninę gamybą apibūdinantis rodiklis BVP jau sumažėjo ir matysime tolimesnį jo mažėjimą ateityje. Gamyba traukiasi, glaudžiasi, kai kur net sustoja ir galbūt visai pranyksta. Vis dėlto, itin svarbu, kad valstybės gyvenimą tvarkantys žmonės pastangas nukreiptų tokia linkme, kad būtų pasirūpinta svarbiausiuoju materialių ir dvasinių gėrybių kūrėju – ŽMOGUMI. Tai galima būtų pavadinti socialine atsakomybe, bendradarbiavimo poreikiu ar dar kaip nors kitaip, bet, pakartosiu, dėmesio centre turi likti žmogus.

Kas jums kelia didžiausią nerimą?

Nerimą ir tam tikrą dvasinį diskomfortą, manau, ne tik aš, bet ir kiti žmonės pajautė, kai pernelyg aštriai buvo iškelti klausymai apie tai, jog ligos atveju pagalbą suteikti išskiriant atskiras amžiaus grupes. Kitaip tariant, sklido nemalonios kalbos, kad pagalba gali būti nebeteikiama vyresnio amžiaus žmonėms. Manau, kad žiniasklaidoje geranoriškumo visuomenės atžvilgiu buvo per mažai, nes reikia suprasti, jog virusui visiškai nesvarbu, kiek žmogui metų.

Gerbiamas viceprezidente, koks svarbiausias jūsų palinkėjimas skaitytojams?

Pakartosiu pradžioje pasakytą mintį: svarbiausia – žmogus. Jeigu sąžiningai bus dirbama siekiant patenkinti jo interesus, pergyvensime ne tik atėjusias neaiškias bėdas, bet ir geriau sugyvensime tarpusavyje bei išmoksime siekti bendrų visuomenės ir valstybės interesų sėkmingos ateities labui.

Kalbėjosi dr. Juozas Šalčius
Spaudai padėjo parengti Benita Višpulskytė

P. S. pilną straipsnį skaitykite: https://statybalaikrastis.lt/wp-content/uploads/2020/08/statyba-2020Nr.-4.pdf

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *