KONFERENCIJA Darbuotojų sauga ir sveikata 2020

KONFERENCIJA Darbuotojų sauga ir sveikata 2020

Vasario mėnesio viduryje Kaune, viešbučio „Park Inn“ konferencijų salėje, įvyko svarbus renginys, turintis daug įtakos verslui, gamybai ir apskritai ekonomikai.

Konferencijoje dalyvavo įvairių įmonių vadovai, personalo tarnybų atstovai, darbuotojų saugos ir sveikatos (DSS) specialistai.

Aukštos kvalifikacijos specialistai perskaitė daugiau kaip 30 pranešimų įvairia tematika.

Įdomu tai, kad pranešimai buvo skaitomi trijose skirtingose salėse ir pagal iš anksto sudarytą programą renginio dalyviai turėjo galimybę pasirinkti, kurį pranešimą išklausyti. Kiekvieno pranešimo trukmė – 30 minučių. Kiekvienas pranešėjas svarbiausias tezes iliustravo ekranuose.

Pateikiame trumpą skaitytų pranešimų svarbiausių minčių išdėstymą.

Asta Derevianko ir Renata Motiejūnienė

Dr. Vilius Mačiulaitis, „iLAW“ partneris, advokatas. Pranešimo tema: „DSS teisinio reguliavimo naujovės ir įtaka teisinei praktikai: ką būtina žinoti?“

Kiekviename gamybos procese vyksta daug tarpusavyje susijusių veiksmų. Praktika rodo, kad jie yra naudingi ir reikalingi, tačiau pasitaiko nemažai atvejų, kai jie tampa pavojingi. Atsiranda profesinė rizika. Ją identifikuoti yra sudėtingas, bet būtinas darbas.

Giedrius Bučas, socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360“ įkūrėjas, visuomenininkas.

Svarbiausioji vizija – darnus ir švarus pasaulis. Švarus visomis prasmėmis. „Kūrybos kampas 360“ – socialinė iniciatyva, besirūpinanti švaresnės bei sveikesnės aplinkos kūrimu. Tuo tikslu organizuojami įvairūs renginiai ir užsiėmimai.

Saulius Džiautas, Ugniagesių Gelbėtojų Profesinės Sąjungos vadovas.

Kiekvienoje darbo vietoje pirmaeilis vaidmuo priklauso informacijai. Iš pirmo žvilgsnio net ir tokiai paprastai, kaip nurodymas, kur yra vandens hidrantas.

Rimantas Sanajevas, Lietuvos Standartizacijos Departamento direktorius.

Brangiausias organizacijos turtas – žmonės. Esminis klausymas: viskas, kas įvyksta mūsų gyvenimo ir darbo aplinkoje, neturėtų būti vertinama kaip atsitiktinumai.

Lauras Mataitis, „Klaipėdos nafta“ darbuotojų saugos ir sveikatos skyriaus vadovas.

Turiu 14 metų darbo patirtį. Naujos technologijos ir inovacijos kuo toliau, tuo labiau užvaldo pasaulį. Žengiame į ketvirtąją pramonės revoliuciją, kuri turės daug teigiamos įtakos saugos ir sveikatos srityje.

Dr. Vytautas Ašeris, VU Matematikos ir informatikos fakulteto partnerystės profesorius.

Jau 10 metų dėstau universitete, 6 metus vadovauju tarptautinėms komandoms, kuriančioms produktus užsienio rinkai. Tik darbu sukuriamas rezultatas. Atvirumas pasauliui ir pokyčiams yra tai, kas veda mus į priekį.

Vlada Musvydaitė, sportininkė ir žurnalistė.

Esu #walk15 programėlės kūrėja. Svarbiausia gyvenime yra tinkami žingsniai. O tai reiškia, jog svarbu suprasti, kad fizinis pasyvumas sukelia net apie 40 rūšių lėtinių ligų.

Konferencijos metu Kaune buvo įteikti apdovanojimai konkurso „Mąstyk ir dirbk saugiai“ nugalėtojams.

Konkurso nugalėtojai

Kiekvienam konferencijos dalyviui buvo įteikti specialūs pažymėjimai, vaizdinių priemonių komplektas įvairiais saugaus darbo klausimais. Dalyviams buvo suteikta galimybė susipažinti su įvairių įmonių produkcija, skirta saugaus darbo organizavimui: avalynė, drabužiai, pirštinės, galvos apdangalai ir kt.

Renginio dalyviai labai palankiai vertino organizatorių darbą ir išsakė nemažai padėkos žodžių.

Medžiagą spaudai parengė: Renata Motiejūnienė, Asta Derevianko ir dr. Juozas Šalčius.

P. S. pilną straipsnį skaitykite: https://statybalaikrastis.lt/wp-content/uploads/2020/08/statyba-2020Nr.-3.pdf

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *