Dvasios švytėjimas Saulutės kūryboje

Dvasios švytėjimas Saulutės kūryboje

Supa, supa kūdikėlį motina ant rankų –
Bėkite tolyn, šešėliai, – spinduliai telanko!
S. Nėris

Pamatyti, paklausyti, įsiminti ir pasidalinti. Tokiomis mintimis norime apibūdinti renginį, kuris įvyko simbolinę dieną, pavasario išvakarėse – vasario 29-ąją – šviesioje Maironio literatūros muziejaus salėje. Popietėje Saulutė Genovaitė Markauskaitė kvietė apžvelgti savo kūrybos knygas „Džiaugsmo ir skausmo verpetai“, „Meilės skliautai“, „Buvo laikas stiklinis“, „Meilės akys“, „Erškėtrožei pražydus“, „Krekenava laiko tėkmėje“, „Vilties vaivorykštė“, „Skulptorius Bernardas Bučas“, „Ilgesio paukščiai“ bei pristatė savo naują dešimtąją knygą „Klausyk, širdie…“ Saulutės eilės ir Kristinos Katavičiūtės smuiko garsai sukūrė ramią ir jaukią atmosferą.

Renginio svečius pasitiko mintys iš paskutinės Saulutės knygos „Klausyk, širdie…“.

Popietę meniškai vedė rašytoja, poetė Aldona Ruseckaitė. Ji prisiminė pažinties su Saulute pradžią prieš du dešimtmečius, kai toje pačioje salėje pristatė jos pirmąsias tris išleistas knygas: „Džiaugsmo ir skausmo verpetai“, „Meilės skliautai“, „Buvo laikas stiklinis“.

Visos knygos autorei yra svarbios, tačiau skiriasi jų apimtis ir turinys. Apie tai vaizdingai kalbėjo Pasaulio lietuvių centro leidyklos direktorius Valdas Kubilius. Jis prisiminė jau daugiau kaip dešimtmetį trunkantį bendradarbiavimą su autore ir pasidžiaugė ne tik į knygas sudėta jos dvasia, bet ir kruopščiu darbu ir atsidavimu misijai parašyti monografiją apie savo gimtąjį kraštą knygoje.

Saulutė ir Pasaulio lietuvių centro leidyklos direktorius Valdas Kubilius

Saulutė pagarbiai direktorių vadina leidybos Tėveliu, nes jis surasdavo ir skirdavo savo brangaus laiko autorei, priimant įvairius sprendimus, kad knyga būtų informatyvi, įdomi, vaizdinga, patraukli skaitytojams ne tik turiniu, bet ir įvairių dokumentų ištraukomis bei iliustracijomis.

Daug kalbų, diskusijų ir klausimų susilaukė Saulutės Genovaitės parengtos monografijos. Popietės dalyviai oficialiai renginio daliai pasibaigus klausinėjo leidyklos direktoriaus, gerbiamo Valdo, ir knygos autorės Saulutės, ar yra galimybė įsigyti knygą „Skulptorius Bernardas Bučas“. Abu sutartinai atsakė: „Įsigyti šią knygą galimybės nėra, nes tiražas buvo nedidelis ir jis jau senokai pasibaigęs. Naujam leidimui nieko daugiau nereikėtų, tik pinigėlių. Todėl norime paklausti, pirmiausia, valstybėje kultūrą prižiūrinčių žmonių, ar jie pasirengę rasti lėšų, kad būtų išleista nauja knygos laida? O gal atsirastų geranoriška žmonių valia, kad knygos leidimą finansuotų privačiomis lėšomis, o knyga būtų nemokamai platinama kiekvienai Lietuvos vidurinei mokyklai? Tai būtų puiki metodinė priemonė ugdant šiuolaikinį jaunimą. Ši knyga leistų naujai žavėtis skulptoriaus B. Bučo menine kūryba bei susipažinti su jo ir poetės Salomėjos Nėries rūsčia gyvenimo tikrove.“

Popietės dalyviai, gražių minčių pasiklausę, matyt, su jomis gyvens dar ne vieną vakarą… Linkime, kad taip ir būtų. O jei kas norėtų įsigyti knygą „Klausyk, širdie…“, galite paskambinti redakcijos telefonu 837742418

Straipsnį paruošė: Benita Višpulskytė ir dr. Juozas Šalčius

P. S. pilną straipsnį skaitykite: https://statybalaikrastis.lt/wp-content/uploads/2020/08/statyba-2020Nr.-3.pdf

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *