Architektas Stasys Kudokas ir jo reprezentaciniai pastatai

Architektas Stasys Kudokas ir jo reprezentaciniai pastatai

Minint jo grįžimo į Kauną 100-tąsias metines

Vieną talentingiausių ir produktyviausių tarpukario Lietuvos architektų Stasį Kudoką charakterizuoja jo kūrybiniai darbai, kurių buvo apie 140.

1920 m. apsigyveno Kaune ir iki 1924 m. dirbo Susisiekimo ministerijoje bei lankė piešimo kursus Kauno meno mokykloje. Kaip gabiam moksleiviui jam buvo skiriama Lietuvos stipendija.

1927 m. S. Kudokas buvo išsiųstas studijuoti į Romos Karališkąją aukštąją architektūros mokyklą. Čia mokėsi ir dirbo pas įžymius profesorius-architektus, dalyvavo konkursuose. Už neeilinius kūrybinius gabumus ši mokykla jam suteikė ne tik architekto diplomą, bet ir mokslinį architektūros daktaro laipsnį.

Kauno Aukštesniosios technikos mokyklos rūmai

Milane išlaikęs valstybinius egzaminus, S. Kudokas įgijo profesinę teisę dirbti ir kitose Vakarų Europos valstybėse. 1930 m. grįžo į Lietuvą ir, Kauno burmistro A. Vileišio pakviestas, pradėjo dirbti savivaldybės architektu.

Architektas inž. S. Kudokas 1937 m. parengė Kauno Aukštesniosios technikos mokyklos rūmų projektą. Net trimis S. Kudoko projektuotais pastatais gali didžiuotis Kauno priemiestis – Šančiai.

Bene labiausiai reprezentuojantys S Kudoko profesinę biografiją yra Kauno Karininkų Ramovės rūmai, atidaryti 1937 m. balandžio 23 d. A. Mickevičiaus gatvėje.

Straipsnyje panaudotos prof. Jurgio Vanago knygos
„Šančių praeities takais“ medžiaga

Doc. dr. Aleksandras Gluosnis,
Buvęs Kaunas VI vidurinės mokyklos
1944 – 1949 m. mokinys.

P. S. pilną straipsnį skaitykite: https://statybalaikrastis.lt/wp-content/uploads/2021/02/Statyba-12-1.pdf

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *