Statybininkų dienos šventės aidai

Statybininkų dienos šventės aidai

Jau ne vieną šimtmetį gyvuoja Birštono kurortas. Vis plačiau jis tampa žinomas ir tarptautiniu mastu. Vargu, ar kas nors bandė nors apytikriai paskaičiuoti, kokie svečiai ir iš kur apsilanko šiame savivaldybės centre. Vis dėlto, aiški viena tiesa: tiek daug statybininkų į savo renginį susirinko pirmąjį kartą. Ši šventė mūsų krašte organizuojama jau dvidešimt antrą sykį. Būtent jau 22 metus toks renginys organizuojamas pagerbiant statybininkus ir artimai su šia profesija susijusius žmones. Statybininkų diena įrašyta į valstybės atmintinų dienų sąrašą.

Taigi, rugsėjo 10-tąją Birštonas tapo šios šventės vieta. Pagal organizatorių kūrybingą sumanymą šventė daug metų rengiama vis kitoje vietoje. Nuolatiniai jos dalyviai turbūt prisimena gražius statybininkų susibūrimus ne tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose, bet ir Rumšiškėse, Raudondvaryje, Liškiavoje… Ir taip kiekvienais metais vis kitur.

Trumpai apie šventę Birštone:

Įsimintinas renginys ir organizaciniu požiūriu, nes prieš pradedant šventinę programą įvyko LSA (Lietuvos statybininkų asociacijos) prezidento rinkimai. Tiksliau tariant – prezidento perrinkimas. Gausiai kelių dešimčių tūkstančių statybininkų bendruomenei ir toliau vadovaus patyręs vadovas Dalius GEDVILAS. Sveikinimus, linkėjimus, gėles ir daug gražių žodžių šventės dalyviai pasakė jam individualiai ir perdavė savo darbo kolektyvų vardu. Šių minčių autoriai savo sveikinimus ir linkėjimus visuomenei pateikia per žiniasklaidą, t. y. atsiuntę medžiagą svetainei statybalaikrastis.lt.

Dalyviai turėjo galimybę išgirsti asociacijos prezidento D. Gedvilo trumpą pranešimą apie statybų sektoriaus žmonių nuveiktus darbus, apie vis platesnius žingsnius įsitvirtinant užsienio rinkoje, apie vis didesnį skaitmeninių technologijų pritaikymą statybų parengimo ir jų vykdymo etapuose.

Yra nemažai ir spręstinų klausimų, bet, kaip žinia, jie turi būti aptariami darbo aplinkoje, o šioje šventėje gražiai atsiskleidė įvairūs šventiniai motyvai, pavyzdžiui, už gerus darbo rezultatus įvairius apdovanojimus gavo gausus būrys specialistų. Sveikinimo ir padėkos žodžius išsakė ir valdžios žmonės, viena jų – Birštono merė Nijolė Dirginčienė.

Nuomones išsakė įvairių įmonių vadovai ir kiti specialistai. Mes turėjome galimybę trumpai pasikalbėti su Sigitu Siaurusevičiumi, UAB „Autokausta“ generalinio direktoriaus pavaduotoju gamybai. Jis sakė: „Labai akivaizdus bruožas – tai statybos įmonių vadovų kartų keitimasis. Vadovaujamo darbo imasi jauni žmonės ir kiekvienais metais jų vis daugėja. Tai teigiamas pokytis, tačiau svarbu ir patirties perimamumas, nes tai, ką sužinai iš bičiulių, nieko nekainuoja, o pritaikyti ir pasimokyti gali daug kur.“

UAB „Eika“ vadovas Robertas Dargis pakvietė prisiminti ir tylos minute pagerbti Lietuvoje gerai žinomo ne tik statybų vadovo, bei ir Vilniaus metro sąjūdžio įkūrėjo Juozo Zykaus atminimą. Tai buvo žmogus, kuris mokėjo iškelti idėją ir suburti žmones tos idėjos įgyvendinimui. Kaip bus su šia metro idėja, belieka pasakyti – pagyvensim, pamatysim.

Nedidelis būrelis jaunų statybininkų įdomiai šnekučiavosi apie tai, kad statybininkų šventėje ir įvairiuose statybų darbuose atsiranda vis daugiau moterų. Taip pat svarstė apie tai, kiek  gi su statyba susijusių žmonių tądien susirinko į Birštoną ir iš apytikrių skaičiavimų matėsi, kad jų buvo daugiau kaip pusė tūkstančio.

Renginio metu buvo ir įvairių sportinių varžybų. Jų nugalėtojams buvo įteikti apdovanojimai. Nedideliuose būreliuose prie gražiai padengto pietų stalo žmonės šnekučiavosi įvairiomis temomis, matėsi individualių rankų paspaudimų, kvietimų apsilankyti vieniems pas kitus. Girdėjosi įvairios diskusijos apie statybų rinką, valstybės gyvenimo aktualijas ir dar daug ką.

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos vadovai kvietė ne vien tik renginio dalyvius, bet ir visus kitus statybininkus įvairiuose dokumentuose būtinai pabrėžti inžinieriaus profesijos svarbą ir, pavyzdžiui, vizitinėse kortelėse visuomet įrašyti trumpinį inž.

Neseniai, rugpjūčio mėnesį, inžinieriaus profesijos svarbą žiniasklaidoje akcentavo ir Jonas Guzavičius, UAB „Kauno liftai“ generalinis direktorius: „Per pastaruosius 20 metų net įmonių etatų sąrašuose šią profesiją išbraukėme. Manau, kad šis klausimas dar laukia rimtų diskusijų, o galbūt ir teisės aktų bei politinių sprendimų.“)

Su padėkos žodžiais organizatoriams, linkėdami vieni kitiems laimingo kelio, geros nuotaikos kupini statybininkai sakė vieni kitiems: iki pasimatymo!

Sakome taip ir mes.

Leitenantas Dovydas Jokubauskis, LFLS (Lietuvos fizinio lavinimosi sąjungos) pirmininkas

ir dr. Juozas Šalčius, 33 metus redagavęs laikraštį „Statyba“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *