Šventė, leidusi pasidžiaugti ne tik dabartimi, bet ir prisiminti 1988 metus
Šį kartą į mūsų Alma Mater didžiąją docentės Jadvygos Tiknienės vardo auditoriją su pakilia nuotaika susirinkęs didžiulis pulkas sporto veteranų bei sporto visuomenės narių pagerbė ne tik Vasario 16-tosios metines, bet ir akivaizdžiai įamžintoje to laikmečio juostoje galėjo stebėti dar 1988 m. gruodžio 26 d. Kauno sporto halėje vykusį III-jį Kauno sporto veteranų sąskrydį.
Tą kartą po 1988 m. gruodžio 11 d. Lietuvos tautinio olimpinio atkūrimo Kauno sporto veteranų klubo „Ąžuolynas“ iniciatyva 1988 m. gruodžio 26 d. sporto halėje buvo surengtas trečiasis sporto veteranų sąskrydis, kuriame dalyvavo per 3000 iškiliausių Lietuvos, Sibiro, JAV ir kitų šalių atstovų. Po Lietuvos tautinio olimpinio komiteto atkūrimo, mes čia pirmą kartą iškėlėme Lietuvos trispalvę vėliavą, sugiedojome Lietuvos himną, paskelbėme Lietuvos ir ne tik Lietuvos sporto bendruomenėms ir visai visuomenei, kad atkūrėme pirmąją legalią sporto organizaciją – Lietuvos tautinį olimpinį komitetą ir, kad dabar visuose sportiniuose tarptautiniuose renginiuose galėsime atstovauti tik Lietuvai. Nepaprastai iškiliai čia tą kartą dukart olimpinis čempionas Gintaras Umaras, kartu su tautiniais rūbeliais vilkinčiais mažaisiais lietuvaičiais, perskaitė Lietuvos sporto metraštį, o pasaulio rekordininkė, Romos olimpinių žaidynių bronzos medalio ir Tokijo žaidynių ketvirtos vietos laimėtoja Birutė Kalėdienė perskaitė tuo metu Australijoje vykstančių Pasaulio lietuvių žaidynių dalyviams kreipimąsi – ketvirtąsias pasaulio lietuvių žaidynes surengti Lietuvoje.
Šį kartą čia dalyvavo pačių įvairiausių tiek sporto šakų, tiek sporto bendruomenių nariai. Pačių jauniausių mūsų visuomenės narių darželinukų viltimis pasidalijo ilgametė darželinukų kūno kultūros pedagogė Viktorija Keženaitienė. Moterų gimnastikos federacijos narių gražiais darbais ir siekiais pasidalijo ne tik Kaunui, bet ir visai Lietuvai nusipelniusi trenerė, įspūdingiausių sporto švenčių sumanytoja ir organizatorė Joana Bartaškienė. Gana vaizdžiai savo prisiminimais apie atletinės gimnastikos ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje gimimą, jos laimėjimus bei ateities lūkesčius pasidalijo Lietuvos atletinės gimnastikos kūrėjas Vytautas Jankauskas. Gražiai ir turiningai savo veiklą nušvietė buvęs ilgametis Kauno medicinos instituto dėstytojas, instrumentinio vokalinio ansamblio „Ąžuolynas“ vadovas Vincas Biliūnas.
Apie Kauno, o kartu ir Lietuvos olimpiečių džiaugsmus bei ateities planus kalbėjo Miuncheno olimpinių žaidynių dalyvė, ilgametė Lietuvos sporto universiteto dėstytoja, socialinių mokslų daktarė, docentė Birutė Statkevičienė. Įspūdžiais apie Lietuvos atgimimą ir šias dienas pasidalijo buvęs Kauno rajono meras Valentinas Senvaitis ir kt.
Džiaugiamės čia matydami ilgametį Lietuvos sporto prorektorių, buvusį daugkartinį Lietuvos čempioną, sporto meistrą Laimutį Makauską, taip pat buriuotoją, ilgametį LTOK Kauno apskrities tarybos vicepirmininką, akademiką Jurgį Vilimą, geriausias mūsų rankininkes Reginą Bučienę, Eleną Buzelienę, Monrealio olimpinių žaidynių vicečempioną Vytautą Butkų, Kauno karininkų ramovės majorą bei ilgametį jos vadovą, tinklininką Gediminą Riautą, krepšininkę Eleonorą Gentvainienę ir buvusį ilgametį krepšinio mokyklos direktorių Albiną Asevičių. Mus aplankė ir ilgametis Kauno rajono sporto skyriaus pirmininkas Ričardas Kviecinskas, „Ąžuolyno“ klubo nariai Romualdas Rimdeika, Elena Puišienė, Nijolė Krasauskienė ir daugelis kitų Lietuvos tiek sportiniam, tiek olimpiniam judėjimui nusipelniusių žmonių.
Ypatingai visus sužavėjo Sargėnų – Vytėnų bendruomenės liaudies muzikos ansamblio „Šlamučio“, vadovaujamo Juozo Griciaus, pasirodymas.
Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities tarybos pirmininkas Pranas Majauskas už atliekamus kilnius darbus bei ryžtingą dvasinį pasaulį puoselėjant tautos tradicijas bei skambią lietuvišką dainą, apdovanojo ansamblio dalyvius ir Lietuvos sporto universiteto trečio amžiaus veiklų organizatorę dr. Kristiną Visagurskienę LTOK Kauno apskrities padėkos raštais.
Pranas Majauskas